Odpowiednia fryzura. Jak powinna wyglądać?

17 Gru

Karina Smyrek Salony FryzjerskieDla wielu kobiet dbających o wygląd fryzura jest najważniejsza. Znam przypadki, gdy kobieta nie chciała w ogóle wyjść z domu – „bo włosy nie układały się tak, jak powinny”. Odpowiednia stylizacja, kolor czy długość wpływają nie tylko na nasz wygląd, ale również na inne ważne aspekty naszego życia.

Pierwsze wrażenie: włosy, twarz, strój

Włosy są niezwykle ważnym elementem naszego wyglądu. Są tak ważne jak poranny seks i wzbudzają równie silne emocje jak odbiór nowego samochodu z salonu. Fryzura ma ogromny wpływ na naszą samoocenę. Źle dobrana stylizacja może zepsuć nam nie tylko samopoczucie, ale również cały dzień. Mało tego, fryzura wpływa również na to jak ludzie, którzy nas nie znają, oceniają nas. Według mnie w takiej sytuacji najbardziej oddziałują trzy elementy, na których skupiamy uwagę: włosy, twarz oraz strój.

Dobry wygląd przyciąga wzrok, który w czasie pierwszych kilku sekund skupia się na tych trzech elementach. Ta krótka chwila decyduje o tym, jak zostaniemy ocenieni. Nie wiecie jak to może działać? Oto przykład, jak dobry wygląd przyciąga nasz wzrok: wchodzisz do sklepu i nie wiesz gdzie masz iść. Kogo poprosisz o pomoc? Osobę, która wyda Ci się miła i sympatyczna! Ale skąd to wiesz? Właśnie dzięki pierwszemu, pozytywnemu wrażeniu, jakie wywarła na Tobie – właśnie tak to działa.

Małe zmiany, które dają duży efekt

Fryzura jest w stanie zmienić nie tylko nasz wygląd, ale przede wszystkim nasze samopoczucie – i to o 180 stopni. A to wpływa na to, jak widzą nas inni. Jednak stylizacja musi być przemyślaną decyzją. Dlaczego? Ponieważ dana fryzura wygląda na każdym z nas inaczej. Trochę jak z sukienkami, które na jednych leżą idealnie, a na innych źle. Wszystko przez to, że to nie „szata zdobi człowieka, lecz człowiek szatę”. Podobnie fryzura, która na jakiejś gwieździe wygląda świetnie, ale na kimś innym już niekoniecznie.

W czasie stylizacji ważne jest, aby zwracać uwagę na każdy, nawet najmniejszy szczegół. Przy doborze fryzury kieruję się nie tylko wyglądem, ale również osobowością klientki/klienta, a nawet wykonywaną przez nich pracą. To również ma znaczenie.

Najlepsze są małe zmiany, które dają duży efekt. Wystarczy poprawić kondycję włosów, zmienić ich kolor czy uczesanie i już można osiągnąć taką zmianę wyglądu i samopoczucia, że Twoi znajomi cię nie poznają. Już wiele razy tak miałam, że spotkałam swoją klientkę kilka miesięcy po takiej metamorfozie. Była piękna, rozpromieniona i pewna siebie – całkowicie inna w porównaniu do tego jak ją zapamiętałam gdy przyszła po raz pierwszy do salonu.

W kolejnym wpisie zdradzę Wam mój sekret na idealną stylizację. Powiem Wam, na co zwracam uwagę i czym kieruję się przy doborze idealnej fryzury.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: